فارس س

axfree.mihanblog.coینما-به سراغ علی صادقی بازیگر محبوب ژانر کمدی سینما و تلویزیون می رویم که در سریال خوش نشین ها نیز به ایفای نقش پرداخته است,دقایقی با علی صادقی و دوست صمیمی اش علی مسعودی(نویسنده سریال های طنز) همراه باشید.
بگذارید بحث را با شوخ طبعی آغاز کنیم.صفتی که در هردوی شما پر رنگ تر از سایر صفات است.
علی صادقی:موافق هستم چون بیشتر مردم من را با همین صفت می شناسند.
علی مسعودی:بحث خوبی است.اگر به بطن شوخ طبعی برویم و تحلیلش کنیم.
برداشت شخصی تان از شوخ طبعی چیست؟
علی صادقی:شاد بودن و دیگران را شاد کردن,همین.

علی مسعودی:در وجود هر شخص صفت شوخ طبعی وجود دارد.اما من احساس می کنم هر کسی که زندگی را می فهمد سعی می کند شاد باشد و این خود کمک می کند تا غم را جدی نگیرد.
پس به نظر شما خود فرد باید به جایگاهی برسد تا بتواند شوخ طبع باشد؟
علی صادقی:جدایی از مشکلات و سخت نگرفتن غم و درد کار آسانی نیست.اینکه کاری کنی که وقتی اطرافیان تو را ببینند یاد غم نیفتند کار آسانی نیست.
علی مسعودی:در زندگی مشکلات وجود دارد.از فقیر بگیر تا غنی.هر کسی مشکلات خاص خود را دارد.حالا در این بین افرادی هستند به حل مشکل می پردازند و دوست ندارند آینه دق باشند و دوست دارند شاد باشند و دیگران را نیز شاد کنند.
می شود گفت کمی هم ذاتی است.
علی صادقی:البته که به ذات باز می گردد,برون گرا یا درون گرا بودن افراد.افرادی که روابط عمومی پایینی دارند و بیشتر تنهایی را ترجیح می دهند اصولا افراد شوخ طبعی نیستند.
علی مسعودی:می توان گفت درصدی ذاتی است.صفتی نیست که طرف روی خود کار کند تا به آن برسد.در حیطه کار خودمان خیلی کم پیش می آید که یک نویسنده کارهای جدی,کار کمدی بنویسد.اما نویسندگان طنز و کمدی می توانند کار جدی بنویسند.
به نظر شما شوخ طبع بودن افراد در اجتماع به نفع اش است یا خیر؟
علی صادقی:بستگی به رفتار خود فرد دارد که چگونه,در چه محیطی و با چه اشخاصی شوخ طبع باشد.
علی مسعودی:من هم با نظر علی موافق هستم.باید دید,ظرفیت پذیرش اجتماع چیست.باید سطح فرهنگ ها را در نظر گرفت و بعد اگر دید موقعیت مناسب است صفت شوخ طبعی اش را بال و پر دهد(باخنده).
شوخی شما در بین دوستان و خانواده در چه حدی است؟
علی صادقی:اصلا ربطی به خانواده و غیر خانواده ندارد.باید به گونه ای شوخ طبع بود که که به بی تربیتی ختم نشود.حال طرف مقابل پدرت باشد و یا یک دوست قدیمی.
علی مسعودی:انسان ها حساس هستند.شوخی با افراد باید باعث شادی و خوشحالی آنها شود نه اینکه فرد احساس کند به او بی احترامی شده است یا به قول علی به بی تربیتی ختم شود.

تصاویر مربوطه:

aksdoni Jalalpic funpatugh com%20%284%29 عکسهای جدید علی صادقی و دوست صمیمی اش + مصاحبه

علی صادقی